شنبه ۲۴/مرداد/۱۳۹۴ در ۱۰:۳۱:۵۷

تکذیب عضویت در ستادهای انتخاباتی از سوی دکتر مسعود نیلی

دکتر مسعود نیلی، اقتصاددان، در گفت‌وگویی با سایت «رستاک» هرگونه عضویت در  ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری را تکذیب کرد.

دکتر نیلی این واکنش را پس از آن نشان داد که ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها عکس وی را در پوستری به نفع یک کاندیدا استفاده کرد. این پوستر در صفحه اول روزنامه اعتماد ملی در روز دوشنبه چاپ شد.

به دنبال این اقدام روزنامه اعتماد ملی، سایت «رستاک» نظر دکتر نیلی را در این مورد جویا شد که دکتر مسعود نیلی گفت: «همانگونه که قبلا نیز اعلام کرده‌ام، بنده در هیچ ستاد انتخاباتی عضو نبوده و برای هیچیک از نامزدهای محترم ریاست‌جمهوری فعالیتی انجام نداده و اساسا تمایلی به فعالیت سیاسی ندارم. اینجانب در مهر سال ۱۳۸۷، طرحی را به صورت عمومی پیشنهاد دادم که به عنوان جایگزینی برای طرح دولت محترم برای هدفمندکردن یارانه‌ها بود. در آن مقطع زمانی این طرح در سطح رسانه‌ها انعکاس وسیعی پیدا کرد و مورد توجه علاقمندان به اصلاحات اقتصادی کشور قرار گرفت. در طول هشت ماه گذشته، به دلیل علاقه شخصی به موضوع، بر روی طرح کار کرده‌ام و جزئیات دقیقتری از این پیشنهاد را تهیه نموده‌ام که پس از انتخابات آن را در معرض نقد عمومی قرار خواهم داد.

طرح پیشنهاد شده مورد توجه و پذیرش جناب آقای کروبی و همکاران ایشان قرار گرفته و بنده از اینکه نه تنها ایشان بلکه بقیه نامزدهای محترم ریاست جمهوری نیز به ابعاد مفید طرح توجه کنند و در دولت آینده هر کدام که موفق به کسب آرا از جانب مردم شوند از آن استفاده کنند خشنود خواهم شد.

این طرح به هیچ‌وجه رویکرد عوام گرایانه ندارد و به معنی تقسیم پول میان مردم نیست. ضمن آنکه حتما برای مردم و آینده اقتصاد مفید خواهد بود. جزئیات کامل طرح را پس از انتخابات و برقرار شدن فضای آرام و مناسب شده برای نقد و بررسی، انتشار عمومی خواهم داد. در پایان ضمن احترام کامل، از نامزدهای محترم خواهش می‌کنم دستور دهند از درج عکس و نام بنده در پوسترها و اطلاعیه‌های تبلیغاتی آنان اجتناب شود.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *